SLUŽBY, SERVIS A TECHNIKA PRO VAŠI KANCELÁŘ

Servis počítačových sítí

Servis počítačových sítí je zajišťován odbornými IT specialisty. Zákazníkům je nabídnuta kompletní příprava IT projektů od dodávek, realizace, instalace, konfigurace až po pravidelnou údržbu, uživatelskou podporu a případné opravy zařízení.

Nejčastějšími zásahy našeho servisu na počítačích je rozšiřování kapacit, zvýšení výkonu (upgrade), instalace příslušenství, instalace dalšího SW, odvirování a výměna vadných komponent. Při těchto činnostech technik automaticky prověří správnost běhu stávajících komponent a prověří systém.

Základním krokem je mechanická údržba zahrnující odstranění prachu z počítače, aby nedocházelo k znečišťování a následnému poškození ventilátorů. Následuje provedení antivirového testu, prověření funkcí operačního systému, vyčištění registrů a provedení údržby a kontroly pevného disku, případně další požadované úkony ze strany zákazníka.

Samozřejmostí je rovněž zaškolení a technická podpora uživatele, kdy jsou individuálně řešeny opravy a případné možné alternativy řešení. Přes veškerá opatření může dojít k tomu, že je nutné vzít počítač do opravy. Mnohdy je oprava uskutečněna správným nastavením SW či jeho přeinstalováním, které jsou ne vždy postačující. Proto je někdy potřeba provést výměna vadného komponentu. Většinu komponentů mají IT specialisti ihned k dispozici, případně dle charakteru náhradního dílu jsou komponenty k dispozici do 1-2 pracovních dnů a oprava provedena v co nejkratším termínu, k veškeré spokojenosti zákazníka.

Servis počítačových sítí