SLUŽBY, SERVIS A TECHNIKA PRO VAŠI KANCELÁŘ

WiFi

V současné době existuje řada zařízení, která neumožňují připojit se k síti jinak, než prostřednictvím bezdrátového připojení Wi-Fi. Je důležité si uvědomit, že bezdrátový signál musí být dostupný oprávněným zařízením. Zároveň však je třeba zajistit, aby byla vyloučena dostupnost pro nežádoucí zařízení. 

Při řešení bezdrátového připojení využíváme několik různých konceptů:

  • Základní jednoduché Wi-Fi
  • Řízené Wi-Fi pro odlišení privátní a návštěvnické sítě
  • Plně řízené Wi-Fi pro privátní návštěvnické sítě 

Vše vždy záleží na požadavcích a prostředí. Vhodná volba řešení musí odpovídat: 

  • Velikosti prostoru, který chcete bezdrátovým připojením pokrýt
  • Počtem zařízení (mobily, tablety, notebooky apod.), které budou v jednu chvíli aktivně připojené
  • Požadavku na oddělení nebo řízení různých přístupů do sítě nebo internetu
  • Způsobu zabezpečení a řízení přístupu 

Svěřte nám své požadavky a my vám navrhneme optimální řešení bezdrátového přístupu, které vás nezklame a přinese vám požadovanou flexibilitu.

Následující popis ukazuje alespoň základní rozdíly jednotlivých řešení. 

Základní jednoduché Wi-Fi

Wifi 03 web  

(ceny již od cca 690,- Kč bez DPH) 

Požadavek:

Jednoduchý bezdrátový přístup pro pouze firemní mobily, tablety a notebooky, jejichž počet je asi 10-15. Předpokládaná dostupnost je pro pár jednotek kanceláří. Veřejný přístup pro návštěvníky není potřebný. 

Řešení: 

Jeden či dva jednoduché přístupové body se standardním zabezpečením klíče. 

Řízené Wi-Fi

WiFi 01 web 

(ceny dle projektu, již od cca 3.990,- Kč bez DPH)

Požadavek:

Bezdrátový přístup pro firemní zařízení s možností přístupu do firemní sítě a na internet. Zároveň bude zajištěn přístup k internetu pro návštěvnická zařízení, jímž bude přístup do firemní sítě odepřen. Dále může být požadováno pokrytí ve větším prostorovém rozsahu. 

Řešení: 

Větší počet přístupových bodů/zařízení, které však budou mít shodný název připojení a přístupového klíče. Bude možné oddělit přístupové body s řízeným přístupem do podnikové sítě / nebo jen pro přístup k internetu. Pokrytí většího prostoru nebo požadavku na připojení více zařízení bude realizováno příslušným počtem přípojných bodů. Řídící jednotka „Wi-Fi Controller" je umístěna v cloudu. 

Plně řízené Wi-Fi

RS3614xs 

(ceny dle projektu ) 

Požadavek:

Výkonný bezdrátový přístup pro realizaci většího množství požadavků na připojení ve větším prostorovém rozsahu. Možnost řízení požadavků kdy a jak připojit. Řízená možnost dočasného připojení jednotlivých připojení.

Řízené Wi-Fi

WiFi 02 web

 

Řešení

Fyzický „Wi-Fi Controller" je cesta, která umožňuje definovat způsoby připojení jednotlivých zařízení. Všechny Wi-Fi přístupové body jsou tímto „Controllerem" plně řízeny a zajišťují nezávislá připojení a vykrytí požadovaného prostoru nebo nezávislých vzdálených lokalit. Počet zařízení, která potřebují využít připojení Wi-Fi není prakticky omezen. Wi-Fi Controller společně s řízenými přístupovými body umožňuje více virtuálních přístupových bodů pro přístup do lokální sítě nebo k internetru.

HP MSM720 Access Controller
HP MSM720 Access Controller